[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
domiv.ca • Перегляд теми - Не перші, але цікаві враження про Канаду...
Сьогодні: 17 жовтня 2018, 15:57

Часовий пояс UTC - 5 годин [ DST ]

[ 8 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 25 квітня 2012, 18:14 

Повідомлення: 351
Репост з http://heck-aitomix.livejournal.com/48202.html#cutid1

"2 роки - це багато чи мало? З одного боку, пролетіли вони практично непомітно, стільки всього ще не зроблено, стільки планів не реалізовано, стільки місць не відвідано, скільки перспектив не відкрито. З іншого, фактично ти на півдорозі до канадського громадянства (3 роки проживання + ~ 1 рік бюрократичного очікування). Канадське громадянство - це не самоціль, але, що тут лукавити, це заповітна мрія на даний момент, до досягнення якої залишилося не так вже й багато.
Ще до від'їзду я був здивований і зворушений стереотипами про канадців. Ну, всі знають, що шаблонне мислення і стереотипи - це не кращий спосіб погляду на життя, але все ж беруться вони не з повітря, правда? І смію запевнити, що я щиро радий і пишаюся багатьма з цих стереотипів.
Так нещодавно на роботі я необережно кинув фразу про те, що, як мені здається, я вже по трохи в деяких речах стаю канадцем. Моя колега (уродженка Гонконгу, але з дитинства проживає в Канаді) відразу спробувала з'ясувати, які споконвічно канадські риси я в собі став виявляти: «Ти вибачаєшся завжди і скрізь, навіть якщо для цього не було особливого приводу», «Ти завжди і скрізь притримувати двері і можеш стояти і тримати двері кілька хвилин, поки всі не увійдуть/вийдуть? "," Ти посміхаєшся і вітаєшся з усіма на вулиці? "," Ти в кінці будь-якої фрази додаєш А? "," Ти дякуєш всім так часто, як і вибачаєшся? "," Ти не можеш жити без Тіма Хортона? "
Смішно, але це перші стереотипи, які приходять в голову при розмові про канадців. На церемонії закриття Олімпійських ігор у Ванкувері про всіх цих "сорри" і "Сенк" згадувала чудова Кетрін О'Хара. ». Дуже шкода, що ви не можете залишитися у нас Хоча ні, нам анітрохи не шкода Нам просто подобається говорити шкода ( дуже шкода, вибачте, вибачте!) Це наша справжня національна риса. Канадці кажуть "вибачте" 10-20 разів на день, і ми просимо вибачення, що не частіше. На жаль, не так? Вибачте нас, що сніг випав трохи запізно. Я думаю , сьогодні снігу було більше тут на стадіоні, ніж там на олімпійських схилах Але, вже вибачте нас, будь ласка, за те, що ви вважали, що вся Канада - це одна велика замерзла тундра ... Ми хотіли було пояснити вам, але це було б не дуже культурно, а останнє, що можна сказати про канадця - так це те, що він некультурний ... " Далі треба дивитися цікавий монтаж кадрів з олімпійських змагань, що показує, як вибачаються і просять прощення канадські спортсмени, виграючи медалі
http://www.youtube.com/watch?v=EYlCGQ62 ... r_embedded

До речі, моя колега була частково права - я вже звик усміхатися і вибачатися, дякувати всім і вітатися з усіма, тримати двері і (тут мені трошки соромно), пити каву в Тім Хортонс. Для тих, хто не знає, ТХ - це національне надбання канадців - мережа закладів громадського харчування, в якій продають каву, сендвічі і всякі пончики. Для будь-якого канадця день, прожитий без дабл-дабл (кава з півлітрового стаканчика з двома порціями цукру і двома порціями вершків), бездарно витрачений даремно. При цьому кава, яку вони п'ють - це в кращому випадку кавовий напій - стандартна північноамериканська коричнева рідина (якщо порівнювати з європейськими поглядами на каву).
000c9dst.jpeg
000c9dst.jpeg [ 27.35 Кб | Переглянуто 7358 разів ]

В будь-який день в будь-якому місці в будь-який час доби в Канаді ви можете знайти велику чи маленьку чергу, і черга ця буде в Тім Хортонс. При цьому поруч може бути відкрито декілька схожих закладів громадського харчування, але там буде порожньо і безлюдно. Загалом, якось так вийшло, що я злегка підсів на ці пончики та кавову рідину. Із завидною регулярністю цієї зими вранці перед роботою я став заїжджати в довколишній ТХ, щоб порадувати себе ранковою порцією. При цьому завжди доводиться провести 5-15 хвилин в черзі, тому що шоколадний Донат з ранку - це святе :)

Інший цікавою рисою канадців можна сміливо назвати законопослушність. Смішною я називаю її лише тому, що в нашому світогляді це часом буває надмірно безглуздо або нерозумно. Стандартний жарт про канадців
000cac1b.jpeg
000cac1b.jpeg [ 67.63 Кб | Переглянуто 7358 разів ]

- Як змусити 12 канадців вилізти з басейну?
- Треба сказати "Звільніть, будь ласка, басейн.

Я не пам'ятаю вже, де вперше почув цей жарт. Нещодавно розповів її своїм канадцям на роботі. Сміялися. Голосно сміялися. А потім крізь сміх питають "А чому ти називаєш це жартом? Так і є насправді". Канадці знають про позитивні стереотипи, що склалися навколо них. Знають і активно підживлюють їх своєю поведінкою. І це не може не радувати, тому що, як виявилося, жити в такому суспільстві помітно простіше, веселіше, легше і комфортніше.

Звичайно, все не так безхмарно і райдужно, своїх нюансів вистачає. Я теж вже починаю бурчати і лаяти деякі особливості канадського / торонтійського світоустрою. Еміграція змінює людину. По собі можу сказати, що мій світогляд значним чином розширився - дуже корисно було зануритися в абсолютно інший світ з іншими стандартами. При цьому все лежить на поверхні і ми знаємо про це, говоримо про це, але щось в нас влаштовано таким чином, що реалізувати канадський спосіб життя в умовах суворої пост-радянської реальності просто не представляється можливим. На жаль.

Мене дуже швидко перестали дивувати багато простих, але незвичні нашому оку факторів повсякденного життя. Магазини, що виставляють половину своєї продукції за межі свого приміщення (на тротуари або за межі охоронних рамок). Інваліди-колясочники у всіх громадських місцях, що потрапили туди самостійно - на рок-концертах, в кафешках, в церквах, в кінотеатрах, в бібліотеках. Сотні велосипедистів, ролерів, скейтбордистів, бігунів, тенісистів, футболістів, бейсболістів різного віку в будь-яких парках - такої кількості людей, що займаються спортом та активними видами дозвілля, я не бачив у нас.

Дуже швидко око і мозок пристосувався до расовою калейдоскопу - я давно вже перстал звертати увагу не тільки на колір шкіри і розріз очей, а й на різноманітність одягу. Всього два роки знадобилося, щоб долучитися до місцевого гумору. КВК перестали радувати, тому що багато чого залишається за бортом розуміння. У той час як буквально на днях, нарешті познайомилися з творчістю місцевого коміка № 1 - Рассела Пітерса.
http://www.youtube.com/watch?v=Nm-z5smr ... r_embedded
Головне, що знали ми про нього практично з перших днів перебування в Канаді - він дуже популярний, миготить у телевізорі із завидною регулярністю. Але тільки нещодавно вперше послухали його монологи, давно так не сміялися. Канадець у першому поколінні, Рассел Пітерс - батьки індуси . При цьому він говорить чистою англійською і вміє відмінно грати на акцентах, а в своїх виступах не соромиться перегинати палицю в питаннях расової, політичної, статевої та культурної толерантності.
Не хочу загострювати увагу на питаннях толерантності, зокрема, на сексуальній орієнтації. Є в Торонто така чудова вуличка Черч-стріт. Так, церковна вулиця, дослівно. Ну а точніше сказати, цілий квартал в районі тієї вулиці. Цілком офіційно і не соромлячись нікого, цей район з гордістю носить статус найбільш гей-лесбі-лояльного спільноти міста. І нічого страшного, центр міста, приголомшливо цікавий історичний район міста, нікого в гомосексуалістів там (насильно) не перетворюють. У церквах благословляють одностатеві шлюби, гомосексуальним батькам дозволяють всиновлювати / удочеряти дітей, на роботі, вулиці, в публічних місцях не забороняють триматися за ручки і виражати ознаки уваги один до одного. Власне, я про те, що і на роботі у мене є декілька не приховують свою орієнтацію геїв, та і серед знайомих такі є. І всі вони чудові співробітники і відмінні люди. Пропаганда? Ні, просто констатація факту ...

Ще однією характерною рисою канадців по праву вважається якась загальмованість (не в особистісному розвитку). Часом дивує, як настільки розвинена в одних питаннях країна може бути настільки консервативна і не схильна до змін. На цю тему часто жартують в улюбленому серіалі How I Met Your Mother. Там взагалі на тему Канади багато жартів, рекомендую.

Виною тут є державно-політично-економічна монополізація большості сфер життя пересічного громадянина, і що головне спокій у незворушність. Незважаючи на різношерстість і неоднорідність населення Канади, я часто готовий їх порівнювати з естонцями. По приїзду в Торонто мій двоюрідний брат, який живе тут вже більше 10 років, привів приклад, як канадці-автомобілісти реагують на неоднозначну поведінку якогось ідіота на дорозі. Випереджаючи такого недбайливого водія "роздратований" канадець висловить всю гаму своїх емоцій і обурення шляхом презирливим повільним напівповоротом голови в бік винуватця.

2 роки - це достатньо, щоб зрозуміти, що ми зробили дуже правильний крок, зважившись на еміграцію, більш того, я продовжую невигадливо шкодувати, що не міг перебратися сюди раніше. 2 роки - суттєвий термін, щоб змінитися хай і не кардинально, але значним чином. Змінитися настільки, щоб розучитися розуміти і приймати ту дійсність, в якій сам раніше жив і варився. На свій сором визнаю, що я все ще за інерцією вступаю часом в інтернет-баталії на різні теми,які рано чи пізно закінчуються метанням какашок в сторону емігрантів / зрадників Батьківщини з одного боку, і зарозумілими розповідями про вузькості мислення з іншого. У своєму небажанні миритися з рідною реальністю і невмінні вчасно зупинитися, я прекрасно розумію, що не можу не дратувати своїх співрозмовників повчальними розповідями про те, що все неправильно і все не так. Я знаю, що можна жити по-іншому, можна, а довести не можу. :) Цілком зрозуміло рано чи пізно ці заокеанські моралі викликають зворотну захисну реакцію, і діалог заходять в глухий кут. Думаю, скоро моє бажання що-небудь доводити саме по собі пройде.

Моїм корявим літературним стилем неможливо описати ті зміни, які я зумів підмітити в собі. Також не зможу я адекватно передати особливості місцевого проживання та облаштування побуту. Товариші (вже заокеанські), друзі-товариші, будь ласка, заощаджуйте на парі поїздок до Туреччини. Накопичите грошиків, приїжджайте в Торонто у відпустку, я з задоволенням зроблю виклик, прийму у себе при необхідності, розповім і покажу. Так, мені нудно й сумно без рідних і близьких людей, і Канада - не найближча і не найдешевша країна для більшості з нас (вас). І це мабуть, єдині мінуси, про які я готовий згадати в цьому пості, відмічаючи наше 2-річне перебування в славному місті Торонто, що на березі чудового озера Онтаріо, що в славній однойменній канадській провінції.
Біін кенедіен? Бути канадцем? Так, це здорово! Але я не перестаю від цього залишатися нашим, хохлом та руским. Хоча, напевно, трохи не таким нашим, але все ж, сподіваюся, своїм для багатьох з вас ...

П.с. До речі, тут на днях мене обрадували двома новенькими свіжого зразка 50-доларовими папірцями (так, заробив!). Красиві, чорт забирай,, пластикові - не гнуться, не мнуться. З опуклими крапочками для сліпих, з прозорою смугою з голлограммамі. На титульній стороні наш великий і неповторний Вільям Лайон Маккензі Кінг, а на задній - канадський криголам ім. Амундсена. Цей корабель має величезне значення в питаннях наукових досліджень Арктики. В кінці минулого року в чотирьох з 6 його двигунів були виявлені серйозні пошкодження, пов'язані із зносом. Вчені в шоці схопилися за голови - цілий рік без досліджень. Якщо запитаєте, а причому тут взагалі цей криголам, то скажу просто, що корабель - мій однолітка. І нехай на цій нелогічною, але дуже канадської аналогії, я закінчу цей пост і перейду в третій рік нашої щасливого, і цікавого, і веселого, і насиченого, і такого канадського життя".

Догори

ПовідомленняДодано: 23 липня 2012, 16:57 

Догори

ПовідомленняДодано: 26 липня 2012, 15:50 

Догори

ПовідомленняДодано: 26 липня 2012, 17:09 

Догори

ПовідомленняДодано: 26 липня 2012, 17:14 

Догори

ПовідомленняДодано: 28 липня 2012, 01:00 

Повідомлення: 362

Догори

ПовідомленняДодано: 11 серпня 2012, 14:12 

Повідомлення: 111
В Канаді, просто дуже швидко звикаєш до хороших дрібниць, на які ти потім не звертаєш уваги. А потім цікаво спостерігати, за людьми, які вперше приїхали до Канади, як вони на це все реагують. До Тім Хортонсу ми якось не звикли, а от Starbucks це інша річ :-). Виявилося, що канадійці досить таки багато знають про Україну, принаймні мене розпитували про Чорнобиль. Зробив для себе висновок, що не варто працювати з людьми із екс-СССР, набагато цікавіше та корисніше з канадійцями. З ними і мову краще вивчив і відношення до роботи побачиш :-).
P.S. Через півтора роки проживання в Канаді, помітив, що ми майже не відвідуємо Dollaram'у...зате частіше почали їздити в Sears :-)

Догори

ПовідомленняДодано: 11 серпня 2012, 17:22 

Повідомлення: 628
А біля нас вже кілька ночей підряд хтось скунса лякає. Хоч бери і вікна закривай наніч.

Догори

Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
   [ 8 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC - 5 годин [ DST ]

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти: